Otázky a odpovede

Regresná hypnoterapia je terapeutická technika, ktorej pomocou môžeme pochopiť a spracovať udalosti, ktoré sa nám stali v minulosti a majú negatívny vplyv na náš súčasný život.
Tieto negatívne vplyvy sa prejavujú ako rôzne psychosomatické, psychické problémy a telesné ochorenia, opakujúce sa vzorce chovania v reakcii na určité životné situácie, strachy a blokácie v rôznych oblastiach.
Behom terapie je klient uvedený do hlbokého stavu uvoľnenia (stavu Théta), pri ktorom mu je lepšie umožnené komunikovať s jeho podvedomím.
Podvedomie využíva spomienky na udalosti z minulosti, ktoré sú klientovi počas regresie ukázané na „mieru“ tomu čo v súčasnosti rieši.
Uvedomením a pochopením udalostí z minulosti dochádza k ich spracovaniu a vyrovnaniu sa s ich negatívnymi vplyvmi na prítomnosť.
Regresná hypnoterapia je oproti iným technikám rýchlejšia, a nie je treba situáciu prechádzať opakovane. Regresná hypnoterapia je predovšetkým o pochopení, porozumení, získaniu širšieho kontextu, čo duša zažila a prečo sa pre danú skúsenosť rozhodla. Vďaka tomu dochádza ku komplexnému uvoľneniu danej záťaže. Táto terapia nie len že dokáže vyriešiť psychický alebo fyzický problém, ale pomôže klientom pochopiť širšie súvislosti jeho konkrétneho života, prečo sa mu dejú situácie, ktorými prechádza, prečo sa jeho duša rozhodla pre túto skúsenosť, tieto konkrétne lekcie.
Táto terapia dokáže zodpovedať na otázky, ktoré presahujú bežné dostupné informačné pole – otázky týkajúce sa existencie na zemi, života a bytostí v priestore alebo v iných sférach.
Pomocou regresnej hypnoterapie môže klient nájsť odpovede na otázku jeho zmyslu života, jeho poslania, čo sa má v tomto živote naučiť, aké ma schopnosti, talenty. Klient môže získať celkom nový pohľad na situácie, v ktorých sa nachádza a priniesť vysvetlenie jeho problémov v širších súvislostiach.
Môže mu byť tiež umožnené zistiť informácie o širších súvislostiach života a existencie vôbec, ako aj iné skutočnosti jeho života.
 
Príklady hlavných tém, ktoré je možné regresnou hypnoterapiou riešiť:
> Zlé vzťahy v rodine, blízkymi ľuďmi (rodičia, partneri, deti, kolegovia..)
> Nízke sebavedomie, sebahodnota, sebaláska
> Nepríjemné stavy : pocit bezmocnosti, depresie, úzkostné vzťahy, pocit že život nemá zmysel
> Traumy : strata blízkeho človeka, zneužitie v detstve, znásilnenie, fyzické alebo psychické týranie
> Strachy : strach z opustenia, strach z neprijatia, že zostanem sám, strach z chorôb, zvierat, vody, strach zo šoférovania, hlbokej vody, výšok, strach zo tmy..
> Práca : vzťah k práci, vyhorenie, zmena práce..
> Hľadanie hodnoty a zmyslu vlastného života
> Závislosti : alkohol, jedlo, workoholizmus, vzťahy
> Rôzne fyzické problémy: časté ochorenie, alergie, únava, problémy s otehotnením, zlá koncentrácia, zabúdanie, problémy so spánkom, bolesti hlavy, sexuálne problémy, bolesť chrbta…